אימ.דיגיטל ההתחלה
אהד גניאל

אהד גניאל

מנהל למידה וידע אימ.דיגיטל

קאשסה או מאחורי הקלעים איך נולד הרעיון

הרקע של אימ הדרכות לשייקר

אימ הדרכות יצאה לאור בשנת 2009, בהתחלה היו שאמרו שאין בה מיקוד כיוון שראו שבין לקוחותיה יש רשת מרפאות פרטיות, יקבים גדולים ויקבי בוטיק, רשת בתי מלון מפוארת וידועה, סטארט-אפ, סוכנות ביטוח… בקיצור הסתכלו על הלקוחות וראו שאין קשר ולכן החליטו שהחברה לא ממוקדת. האמת היא הפוכה, אימ הדרכות היתה תמיד ממוקדת, ממוקדת בשיטת אימ, בגישה ניהולית מיוחדת ומאפשרות. כלי הניהול שבה התפתחו משנה לשנה וגם גדלו וככל שנצבר ניסיון גם זוקקו ושויפו וכך גם התוצרים העסקיים והארגוניים של הלקוחות שבחרו בשיטת אימ. לאורך השנים וכדי לשמור על איכות העבודה, מהירות התגובה ושירות מיטבי נאלצו חברי הצוות באימ לסרב לפניות של לקוחות פוטנציאלים, ככל שהתקדם הזמן גם נוצר חסם נוסף, פער בין מחירי התהליכים של אימ לבין יכולת או רצון (סדר עדיפויות ותקצוב) של הלקוח. המתח הזה קיים גם היום, בים הרצון לעשות ולהצליח עם הלקוח הפוטנציאלי לבין שימור האיכות שלה גם במחיר של איבוד לקוח פוטנציאלי או במילים אחרות, המחיר של תהליך לא מאפשר לכל חברה וארגון לשכור את שירותי אימ הדרכות.

האמת לגבי שייקר, נטועה אי שם בשנת 2004, אימ הדרכות עוד לא היתה קיימת אך חלק מעקרונותיה כבר גובשו, היו גם כמה טכניקות שהופעלו. במקומות בהן אהד פעל כמנהל השיטה הופעלה והוכיחה את עצמה, כך שהפיתוח שלה נמשך. בשנת 2004 במפגש ארעי ואקראי בחנות צילום מסמכים, מיד לאחר מכן בקבוק קאשסה, כמה לימונים טובים ובעצם נטמנו זרעי החברות, בין אהד לאורון. את התואר הראשון עשו יחד, אהד ואורון. חייהם המקצועיים לקחו את האחד לפתוח את אימ הדרכות ואת השני לפתוח… טוב הרשימה של החברות ארוכה, רובן קשורות לעולם הדיגיטל בצורה כזאת או אחרת.

לאורך השנים, נפגשו השניים וחשבו יחד, זה על חברתו של זה וזה על חברתו של זה. הרעיון שאימ הדרכות אינה נגישה לכל, הפריעה לשניהם. שניהם גם רצו לעבוד ביחד, כי ככה זה בין חברים. היה ברור שיעשו משהו ביחד אך אף אחד משניהם לא ידע מה. ביום בהיר אחד (זאת כתיבה ספרותית, יתכן שזה היה יום גשום לחלוטין) אורון הבליח עם רעיון, להנגיש את הידע של אימ, את השיטה והכלים. אהד אמר שזה מה שאימ הדרכות עושה, היא מגיעה לארגון, מאבחנת ואז מטמיע את כליה ובאמצעותם מייצרים את השינוי (יצירת תשתית ארגונית לשיפור ביצועים). אורון חייך ואמר שזאת בדיוק הבעיה שהחברה החדשה תטפל, הוא אמר שיש חברות וארגונים שאין להם תקציב לתהליכים מעמיקים ומקיפים כאלה ועדין רוצים לשפר את הביצועים. החברה החדשה תספק להם את הידע, בלי אימ הדרכות. אהד לא הבין. אורון הסביר: “אנחנו נייצר ידע שיועבר ישירות למי שרוצה ליישם, בלי יועצים, בלי מלווים, בלי אימ הדרכות, והכל באינטרנט – ובאוטומט”. אהד חייך ולגם עוד כוס וויסקי. אחרי השיחה הזאת, נעשה ניסיון ואחרי מספר חודשים החליטו השניים להניח לזה, זאת אינה העת לכך.

שנת 2020, שייקר יוצאת לאור

כנראה שהגיע העת, הנגיף הקטן, שהרעיש את העולם גם הביא את העת, לפתח ברצינות פלטפורמה אינטרנטית שתספק ידע, תאפשר להתאמן, לתרגל, לעשות את השינוי בעצמך, עם עצמך. בזמן שלך, במכשיר שנוח לך, באיזה מקום שתבחר – הכל בהתאמה אמיתית לך.

אז אחרי מחקר יסודי, נבחרה מערכת איכותית וחזקה, גובש, נכתב, צולם, הוקלט, נערך, דויק, זוקק ועוד פעלים מגניבים כאלה ושייקר נולדה. שייקר פשוט לדעת! האתר הזה עלה לאוויר, בתוכו מתחבאת ומצטנעת מערכת למידה המתקדמת בעולם, אליה נוצקו תכנים שונים ומגוונים של שיטת אימ: שיעורים מצולמים, מאמרים ייעודיים, תרגילים ואימונים, קישורים וציטוטים וכמובן גם כמה מבחנים ומבדקים ומעתה ניתן ללמוד אימ, ניתן לתרגל אימ גם בלי אימ הדרכות.

שייקר מספקת את הידע, השיטות, הכלים וכמובן הגישה הניהולית של שיטת אימ לחברות וארגונים, למנהלים ועובדים, לאנשים פרטיים ולכל מי שרוצה לדעת, פשוט לדעת.